Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabozrakých, alebo špecializované či staršie prehliadače. Prejsť na grafickú verziu.

Úvodná stránka | Preskočiť na obsah | Preskočiť na subnavigáciu | Preskočiť na spodnú navigáciu

Hlavná navigácia

 • en
 • Na začiatok

  Subnavigácie

  Obec

  Záchranné a ochranné zložky

  Lozorno spol. s r.o.

  Farnosť


  Na začiatok

  Farnosť – Dianie vo farnosti 2012

  Dianie vo farnosti 2012

  Dobrá novina 2012

  Už po štvrtýkrát sme sa cez vianočné sviatky s chuťou a odhodlaním pustili do nášho už tradičného zvestovania dobrej noviny v našej obci. Koledovali sme 27.12.2012 a navštívili sme 12 rodín. Do rodín sme sa snažili priniesť radosť a potešenie z narodeného Spasiteľa. Tento rok sme sa rozhodli, že obdarujeme dobrodincov, ktorí nám prispievajú na deti v Afrike, malým darčekom . Deti vyrobili malých anjelikov z keramiky. Veľmi nás dospelých potešilo, že sa do koledovania zapojilo viac detí a nebáli sa ukázať aj svoj hudobný talent. Pribudli nám totiž aj hudobné nástroje - husličky, flauta a akordeón. Spolu sme vyzbierali a odoslali 365 Eur deťom s postihnutím do Afriky. Za všetky vyzbierané peniaze a milé privítanie do rodín srdečné Pán Boh zaplať.

  Koledníci

  Lozorňania sa opäť podelili...

  V nedeľu 24. apríla sa aj tento rok na fare v Lozorne uskutočnilo už po šiesty raz pekné podujatie s názvom Podeľme sa! Pridali sme sa k výzve Katolíckeho hnutia žien Slovenska, ktoré organizuje každý rok vo farnostiach, obciach, mestách, ale aj v rodinách a jednotlivo toto podujatie v pôstnom období po celom Slovensku. Od podobných aktivít sa odlišuje najmä tým, že nedávam almužnu, ale delím sa - dávam to, čo si odopriem. Aj my sme zjedli len skromný obed - polievku a to, čo sme si odopreli, sme venovali OZ Magis, ktoré spolu so sestrami Congregatio Jesu, poskytuje pomoc matkám s deťmi, ktoré sa ocitli v ťažkej životnej situácii, sirotám a polosirotám, deťom bezdomovcov, odchovancom detských domovov, aby mali šancu postaviť sa na vlastné nohy.
  Stoly pripravili už v sobotu miništranti s pánom farárom, bez jedného slova, ktoré by im organizátori museli povedať. Zúčastnení si mali možnosť vybrať z dvoch polievok. Lucka Haráková navarila chutnú indickú kuraciu polievku a ja som varila hráškovú, z vlastnej úrody. Gitka Kiňová upiekla chutný čokoládový koláč, ďalší priniesli pagáčiky, chlieb a drobné pečivo. Všetko sa zjedlo, teda účastníkom chutilo... Vyzbierala sa celkom slušná suma. Pán farár bol veľmi spokojný, ale čo bolo hlavné, bola výborná atmosféra. Zúčastnili sa všetky ročníky - od mladých, rodín s deťmi, až po seniorov. Všetci svorne debatovali a cítili sa, ako keby obedovali doma.
  Moje poďakovanie patrí všetkým, ktorých podujatie oslovilo a zapojili sa. Som veľmi rada, že sa už podujatie stalo tradíciou a ľudia s tým už každý rok rátajú. Sami sa ma pýtajú, kedy to bude... Moje tajné želanie, aby sa podujatie rozšírilo na celú obec, a tak by sa do neho mali možnosť zapojiť všetci obyvatelia, sa síce ešte nesplnilo, ale dúfam, že nabudúce...

  Mária Demeterová
  Foto: Borka Hurajová
  16.5.2012

  Slávnosť prvého svätého prijímania

  Aj v tomto roku sme v našej farnosti prežívali slávnosť prvého sv. prijímania. V nedeľu 20.mája sa 17 detí z našej farnosti s rodičmi a krstnými rodičmi zhromaždilo na dvore farského úradu, aby za vyzváňania zvonov v sprievode vstúpili do nášho farského kostola. Slávnosť prvého sv. prijímania je veľkou udalosťou v živote veriaceho človeka. Po prvýkrát dieťa prijíma Pána Ježiša vo Sviatosti Oltárnej. Deti nás prekvapili milým spevom, že každý môže svätým byť.
  Prajem deťom i rodičom, aby nezabudli na túto chvíľu, ale budovali svoje priateľstvo s Pánom Ježišom i v ďalších dňoch a rokoch.

  Váš duchovný otec Jan Záhradník

   

  Počet fotografií: 66

  Šipka na začiatokŠipka späť Strana 1/4 Šipka ďalejŠipka na koniec

  Foto farnost001.png
  Foto farnost002.png
  Foto farnost003.png
  Foto farnost004.png
  Foto farnost005.png
  Foto farnost006.png
  Foto farnost007.png
  Foto farnost008.png
  Foto farnost009.png
  Foto farnost010.png
  Foto svprijimanie101.jpg
  Foto svprijimanie102.jpg
  Foto svprijimanie103.jpg
  Foto svprijimanie104.jpg
  Foto svprijimanie105.jpg
  Foto svprijimanie106.jpg
  Foto svprijimanie107.jpg
  Foto svprijimanie108.jpg
  Foto svprijimanie109.jpg
  Foto dobra-novina_101.jpg

  Šipka na začiatokŠipka späť Strana 1/4 Šipka ďalejŠipka na koniec

  Na začiatok


  Obec Lozorno 2020