Zobrazuje sa optimalizovaná verzia stránky pre slabozrakých, alebo špecializované či staršie prehliadače. Prejsť na grafickú verziu.

Úvodná stránka | Preskočiť na obsah | Preskočiť na subnavigáciu | Preskočiť na spodnú navigáciu

Hlavná navigácia

 • en
 • Na začiatok

  Subnavigácie

  Obec

  Záchranné a ochranné zložky

  Lozorno spol. s r.o.

  Farnosť


  Na začiatok

  Farnosť – Dianie vo farnosti 2010

  Dianie vo farnosti 2010

  Koledovanie  DOBRÁ NOVINA

  "Zvestujeme dobrú novinu, Ježiško chce v každú rodinu." S touto piesňou na perách sa 27. 12. 2010 malí aj veľkí koledníci z Dobrej noviny - Lozorno, vydali na svoju púť po Lozorne. Navštívili 21 rodín, ktorým zavinšovali, zaspievali a priniesli aj požehnanie novonarodeného Spasiteľa. Neobišli ani Obecný úrad, kde zakoledovali novému pánovi starostovi. 16. ročník Dobrej noviny sa niesol pod heslom - „Kto tvorí s láskou, neničí." Vyzbierané peniaze odoslali na konto Dobrej noviny. Tie potom pôjdu na projekty do Afriky - Etópia, Keňa, Sudán, Uganda.

  Ďakujeme všetkým, ktorí prijali koledníkov do svojich domovov, podporili ich, a tak svojim príspevkom pomôžu zlepšiť kvalitu života v rozvojových krajinách. Srdečné Pán Boh zaplať.

  Koledníci

  JASLIČKOVÁ  POBOŽNOSŤ

  Ako už tradične, aj tento rok, sa na Božie narodenie 25. 12. 2010 v kostole sv. Kataríny v Lozorne, konala jasličková pobožnosť. Pripravili ju deti a mladí z našej farnosti. Bola trochu netradičná, lebo nehovorila o Ježiškovom narodení, ale o tom ako v dnešnej dobe ľudia nemajú na Ježiša čas a ako ho často odmietajú. Ako Ho nechcú pustiť do svojho domu, mladí ho ani nepoznajú a „nepotrebujú" . Ochotné prijať ho boli malé deti, ktoré sa s ním hrali a dávali mu rôzne otázky o jeho príchode na svet. 

  Príbeh bol veľmi dojímavý a deti i mladí svojím hereckým „výkonom„ zožali veľký potlesk. Po predstavení sa nikomu nechcelo odísť domov, ľudia zostávali v kostole a spievali sa vianočné piesne a koledy. Všetkým účinkujúcim - malým i veľkým veľká VĎAKA.
  LH, ZO.

   

  Na začiatok


  Obec Lozorno 2020